התקשר עוד היום לקבלת ייעוץ חינם: 08-9450775

גביית חוב ארנונה מבעלי חברה באופן אישי עקב פירוק חברה

לרינת היה עסק לממכר מוצרי נוי אותו ניהלה מסגרת חברה שבבעלותה,

למרבה הצער, העסק כשל ורינת נאלצה לסגור אותו. לחברה היה חוב ארנונה לרשות המקומית. למרבה ההפתעה, במסגרת הליך פירוק חברה מרצון פנתה הרשות המקומית לגביית חוב לרינת באופן אישי בדרישה לשלם את חוב הארנונה של החברה.

האם רינת צריכה לשלם את החוב באופן אישי? האם חוב שמוטל על החברה כאישיות משפטית נפרדת עובר לבעלת המניות באופן אישי?

בעלי חברות רבים נוטים לחשוב כי היות והחברה הינה אישיות משפטית נפרדת, אין כל אפשרות לגביית חוב מבעלי מניותיה באופן אישי. עם זאת, בהתקיים תנאים מסוימים ניתן לגבות חובות באופן אישי מבעלי המניות של החברה. אחד המקרים הללו הוא חוב ארנונה לרשות המקומית.

בהתאם לחוק ההסדרים במשק המדינה, ניתן בנסיבות מסוימות לגבות חוב ארנונה של חברה מבעל השליטה שלה ולהפעיל כנגדו הליכי גבייה באופן אישי. בכדי שהדבר יתאפשר צריכים להתקיים מספר תנאים. ראשית, מדובר בחברה שהפסיקה את פעילותה, החוב המדובר הינו חוב חלוט והנכס לא שימש למגורים. שנית, החברה נמצאת בהליך פירוק חברה או העברת פעילות בלי שנותרו לחברה אמצעים לסילוק החוב.

לאור האמור לעיל, מומלץ לבדוק היטב קיום חוב ארנונה לרשות מקומית בטרם נקיטת הליך של פירוק חברה. בדיקה לא נאותה עלולה להוביל להטלת החוב ישירות על בעלי השליטה בחברה באופן אישי וגביית החוב על ידי הרשויות או המרכז לגביית קנסות. עם זאת, גם במקרים של הטלת חוב הארנונה באופן אישי, ניתן להתמודד עם כך על יסוד מספר טענות, לרבות, בין היתר, פירעון החוב, מעמדו של בעל השליטה, היעדר נכסים לחברה ועוד.

למידע נוסף בעניין זה ולקבלת ייעוץ משפטי אנא פנו למשרדנו.

בטלפון: 08-9450775

או בצור קשר

 

 


מאמרים בנושא הליך פירוק חברה מרצון:

פירוק חברה מרצון ע"י נושים (ללא כושר פירעון)

מהם הסיכונים באי סגירת חברה לא פעילה?

היתרונות בפירוק חברה

גביית חוב ארנונה מבעלי חברה באופן אישי עקב פירוק חברה

פירוק חברה מפרת חוק

ביטול הליך פירוק חברה מרצון

הסרת שעבודים במסגרת הליך פירוק חברה מרצון

ביטול חוב אגרות לרשם החברות

חברה לא פעילה? חברה מפרת חוק? פירוק חברת יחיד? השאר פרטים וקבל הצעת מחיר מיידית אל כתובת המייל שלך
סניף רחובות(ראשי) - רחוב המדע 8 – בניין טופ המדע, פארק המדע, רחובות | סניף תל אביב רחוב יגאל אלון 98, מגדל אלקטרה, תל-אביב | סניף חיפה רחוב אנדרי סחרוב 9, פארק מתם, חיפה