התקשר עוד היום לקבלת ייעוץ חינם: 08-9450775

זכויות עובדים בפירוק חברה

אחת מהסיבות הנפוצות לפירוק חברה בידי בית המשפט זהו המצב בו החברה הפכה לחדלת פירעון ואינה מסוגלת לשלם את המגיע לעובדיה. במקרה כזה, פונים העובדים אל בית המשפט בבקשה לקבלת סעד לפירוק החברה וקבלת הכספים המגיעים להם מהמוסד לביטוח לאומי.

כמו בכל סביבה עסקית, חברות רבות סוגרות את פעילותן עקב חדלות פירעון. במצב זה, הנפגעים העיקריים מסגירת החברה הם עובדיה אשר לא קיבלו את שכרם. לצורך קבלת המגיע להם, פונים העובדים אל בית המשפט ומגישים בקשה לפירוק החברה. מדוע הליך זה מומלץ? בפירוק החברה יקבלו את זכויותיהם או מנכסי החברה, ככל וישנן נכסים כאלה, או מהמוסד לביטוח לאומי בתנאים הקבועים בחוק.

פירוק חברה על ידי עובדים – הדרך המומלצת למימוש זכויותיהם וקבלת המגיע להם

חובות החברה לעובדיה מהווים חוב בדין קדימה, הקודם לחובות אחרים של החברה. גם במידה ולחברה אין נכסים מהם יוכלו להיפרע העובדים, ישנה הגנה הניתנת להם בחוק לקבלת כספים מאת המוסד לביטוח לאומי במסגרת הליך של פירוק חברה בסכומים המוגבלים בהתאם לחוק.

נוכח העובדה כי זכויות עובדים בפירוק חברה הן זכויות עדיפות, מומלץ שהם אלו שיגישו את בקשת הפירוק לבית המשפט. לאחר אישור פירוק החברה ומינוי מפרק לחברה, יוכלו העובדים להגיש תביעותיהם למפרק החברה אשר מאשר אותן ומעבירן לתשלום באמצעות המוסד לביטוח לאומי.

נושא פירוק חברה על ידי עובדים באמצעות בית המשפט הינו עניין סבוך הדורש מיומנות מיוחדת. לשם כך, כדאי ורצוי לפנות לעו"ד רונן פריד המתמחה בתחום.

עורך הדין רונן פריד יחד עם הצוות המקצועי שלו בקיאים בנושא פירוק חברה בידי עובדים בבית המשפט, וילוו אתכם את כל התהליך עד לקבלת הכספים המגיעים לכם כדין.

עם עזרה של צוות מיומן ומקצועי תוכלו ליהנות ממיצוי מלא של כל זכויותיכם.

חברה לא פעילה? חברה מפרת חוק? פירוק חברת יחיד? השאר פרטים וקבל הצעת מחיר מיידית אל כתובת המייל שלך
סניף רחובות(ראשי) - רחוב המדע 8 – בניין טופ המדע, פארק המדע, רחובות | סניף תל אביב רחוב יגאל אלון 98, מגדל אלקטרה, תל-אביב | סניף חיפה רחוב אנדרי סחרוב 9, פארק מתם, חיפה